ELORRIOKO XAKE TALDEA
Helbidea:
Goieta 5 - 1
Kirol Etxea Elorrio.

zaldibaltza@zaldibaltza.com
Ordutegia
Astearte eta ostilaralak
19:00etatik 21:00etara

ELORRIOKO XAKE TALDEAK
ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.

XAKE ESKOLA
Xake Eskola 6 urtetik aurrerako neskato ta mutiko danendako zabalik daukagu. Ordutegia eta taldeak adinaren arabera: galdetu eiguzu - Consúltanos
ORDUTEGIA: OSTIRALETAN 16:45tatik 18:15etara
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU.
Euskarazko hiztunen xake webgunea:
Xakea euskaraz 2.0
 ELORRIOKO V. XAKE JAILADIA
16 urtez azpikoen Xake Jaialdia antolatu dugu
2017ko azaroaren 19an Elorrioko Kirol Etxean
Ordutegia: 10:00etatik 14:30etara
2001 urtean edo geroago jaiotako neska-mutiko guztiei zabalik dago parte hartzea
Joku sistema: 6 txandako sistema suitzarra
Denbora: partida bakoitzeko 15 minutu jokalari bakoitzak

IZENA EMATEKO emaila idatzi ezazu: xakejaialdia@zaldibaltza.com
Izen emateko izen-abizenak, jaiotze data eta taldearen izena eman behar dira
Izen emateko azken eguna azaroak 16 Osteguna
Arauak : Epaileak ipinitakoak. DENENTZAT SARIAK

Antolatzailea: Zaldi Baltza Elorrioko xake taldea

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN DIRU-LAGUNTZA JASO DU.
12 URTEZ AZPIKOEN ESPAINIAKO TXAPELKETA 2017
9. postuan sailkatu da Manex Regillaga
  Granadan (Andaluzia) uztailaren 10etik 15era jokatu da
Manex, gure klubeko jokalari elorriarrak Espainiako Txapelketa jokatu du:
ZORTE ON ETA AUPA MANEX!!!!

MANEX, ZORIONAK EGINDAKO LANAGATIK

Jokatutako 9 partidetan 6,5 puntu lortu eta azken sailkapenean 9. postua eskuratu du
Emaitzak: sei garaipen, berdinketa bat eta bi porrot.

Azken sailkapena ikusteko hemen sakatu.


XVI. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2017ko ekainaren 24a, 16:00retan Elorrioko kontseilupean
Urtero bezala Euskal Zirkuitorako puntuagarria den xake azkar lehiaketa antolatu dugu Elorrioko kontseilupean.
Antolatzailea: Zaldi Baltza Elorrioko xake taldea
Laguntzaileak: Elorrioko Udala, Iturrizoro elkartea eta Mendraka Upategia.

PORTUGALETE GARAILE BIGARREN URTEZ JARRAIAN
BIGARREN ITSAS-ZALDUNAK ETA HIRUGARREN ZORNOTZA
Portugalete izan da aurtengo San Balentin Berrio-Otxoa xake lehiaketaren garailean 48 punturekin. Bi puntu gutxiagorekin bigarren postuan sailkatu da Santurtziko Itsas-zaldunak xake taldea. Ezkerraldeko bi talde horien arteko lehia estua izan da lehiaketa guztian zehar.
Sailkapena:
1.- Portugalete  48

2.- Itsas-Zaldunak (Santurtzi)  46                                
3.- Zornotza  42
4.- Abadiņo  39,5
5.- Martintxo (Gasteiz)   37,5      (3)
6.- Zaldi Baltza (Elorrio)  37,5    (1)
7.- Mikel Gurea (Burlata)  35,5
8.- Zuri-Baltza (Bilbo)  33,5
9.- Anaitasuna Kakute (Azkoitia)  32
10.- Barakaldo  31
11.- Endroke Arrigorriaga  29
12.- Santurtzi  25
13.- Getxo  15
14.- Mendraka (Elorrio)  14
15.- Txantxibiri (Elorrio)  12
16.- Gazteak (Santurtzi)  3,5

   
Aurreko urteetako palmaresa ikusteko hemen sakatu

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN DIRU-LAGUNTZA JASO DU.
BIZKAIKO ESKOLARTEKO JOKOAK 2017

Otsailaren 5ean izan da bigarren torneoa, Leioako Sakoneta Kiroldegian.
  SAILKAPENAK ETA EMAITZAK:

Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak

 
Urtarrilaren 22an izan da aurteko lehen torneoa, Santurtziko Oriol Hotelean.
  SAILKAPENAK ETA EMAITZAK:

Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


ELORRIOKO XAKE ESKOLAKO BEDERATZI NESKA-MUTIKOK PARTE HARTU DUTE LEHEN TORNEO HONETAN.
ZORIONAK GUZTIEI EUREN AHALGINAGATIK
BIZKAIKO LIGA 2017
Hasi da Bizkaiko Kluben arteko Xake Liga
ZALDI BALTZA A taldeak Lehen mailan jokatuko du eta ZALDI BALTZA B eta D taldeek hirugarren mailan.

Hurrengo neurketa otsailaren 4an izango da, 16:00etan:
Zornotzako Zelaieta Zentroan:            Zornotza B 4-0  ZALDI BALTZA A
Elorrioko Kirol Etxean:                       ZALDI BALTZA B 1-3 Larrasoloeta B (Durango)
Elorrioko Kirol Etxean:                       ZALDI BALTZA D 1,5-2,5 Zornotza C

Urtarrilaren 28ko emaitzak:
ZALDI BALTZA A 1,5-2,5 Zuri Baltza B
Santurtzi D 0,5-3,5 ZALDI BALTZA B
  Jokin Erdozia B - ZALDI BALTZA D neurketa atzeratua izan da.

Urtarrilaren 21eko emaitzak:
       Balmaseda 3-1 ZALDI BALTZA A
ZALDI BALTZA B 2,5-1,5 Abadiņo D
  ZALDI BALTZA D - Santurtzi D neurketa atzeratua izan da.

Urtarrilaren 14ko emaitzak:
ZALDI BALTZA A 3-1 CONTENEO B
ZALDI BALTZA D 1-3 ZALDI BALTZA B

Ligaren sailkapenak eta kuadroak ligaren webgunean daude

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.
MANEX ESPAINIAKO TXAPELKETAN
12 URTEZ AZPIKOEN ESPAINIAKO TXAPELKETA 2016

  Granadan (Andaluzia) jokatu da, uztailaren 4tik 9ra
Manex Espainiako Txapelketa jokatzen dabil: anbotoko berria
ZORTE ON ETA AUPA MANEX!!!!
Emaitzak hemendik jarraitu daitezke
20. postuan sailkatu da Manex
Jokatutako 9 partidetan 6 puntu lortu eta azken sailkapenean 20. postua eskuratu du
Emaitzak: bost garaipen, bi berdinketa eta bi partida galdu ditu.

Azken sailkapena ikusteko hemen sakatu.

EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO TXAPELKETA 2016
Bilboko Patxi Larrochan jokatzen ari da, ekainaren 25 eta 26an
Maddi sailkatuta dago Euskadiko Txapelketa jokatzeko
Maddi seigarren postuan sailkatu da Euskadiko Txapelketan: anbotoko berria
Zorionak egindako lanagatik!!!!
Emaitzak hemendik jarraitu daitezke
XV. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2016ko ekainaren 25a, 16:00retan Elorrioko kontseilupean
Urtero bezala Euskal Zirkuitorako puntuagarria den xake azkar lehiaketa antolatu dugu Elorrioko kontseilupean.
Antolatzailea: Zaldi Baltza Elorrioko xake taldea
Laguntzaileak: Elorrioko Udala, Iturrizoro elkartea eta Mendraka Upategia.

HIRU TALDE PUNTUTAN BERDINDUTA LEHEN POSTURAKO LEHIAN:
PORTUGALETE GARAILE, DESENPATE HOBEAGOA IZATEAGATIK
BIGARREN BARAKALDO ETA HIRUGARREN ZALDI BALTZA
Portugalete izan da aurtengo San Balentin Berrio-Otxoa xake lehiaketaren garailean 40,5 punturekin. Baina puntu kopuru berberarekin 40,5ekin bukatu dute baita ere Barakaldok eta Zaldi Baltzak. Hiru taldeon artean lehia estua izan da azken txandarante eta azkenean desberdinketa hausteko euren arteko nehurketako emaitzak erabili izan dira. Portugaletek berdindutako beste bi taldeen kontrako neurketak irabazita zituenez Portugaleterera joan da garaipena.
Sailkapena:
1.- Portugalete  40,5                  
(5,5)
2.- Barakaldo  40,5                                  (4)
3.- Zaldi Baltza (Elorrio)  40,5     (2,5)
4.- Zornotza  35
5.- Abadiņo   34,5
6.- Getxo  32
7.- Mikel Gurea (Burlata)  30
8.- Zuri-Baltza (Bilbo)  28
9.- Castro (Cantabria)  25
10.- Santurtzi  23
11.- Eibar  22       (3)
12.- Itsas-Zaldunak (Santurtzi)  22   (1)
13.- Endroke Arrigorriaga  17,5
14.- Anaitasuna Kakute (Azkoitia)  15,5
15.- Mendraka (Elorrio)  14

Azken txanda (goian): Portugalete - Barakaldo (ordurareko liderrak)
 

Aurreko urteetako palmaresa ikusteko hemen sakatu

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN DIRU-LAGUNTZA JASO DU.
ELORRIOKO IV. XAKE JAIALDIA
ERABATEKO ARRAKASTA IZAN DA


Erabateko arrakasta izan du Elorrioko 4. Xake Jaialdiak: 111 neskato-mutikok parte hartu dute jaialdian eta kiroltasuna izan da nagusi.
Jaialdiko Txapelduna Josu Manterola gipuzkoarra izan da
Parte-hartzaileen zerrenda: Haundiak, Erdikoak, Txikiak


16 urtez azpiko neskato-mutikoen xake jaialdia
2016ko ekainaren 12an ospatuko da Elorrioko kontseilupean
Ordutegia: 10:00etatik 14:00etara
2000 urtean edo geroago jaiotako neska-mutiko guztiei zabalik dago parte hartzea
Joku sistema: 6 txandako sistema suitzarra
Denbora: partida bakoitzeko 15 minutu jokalari bakoitzak

IZENA EMATEKO emaila idatzi ezazu: xakejaialdia@zaldibaltza.com

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN DIRU-LAGUNTZA JASO DU.
BIZKAIKO ESKOLA KIROLAREN JOKOAK 2016

  ELORRIOKO ZALDI BALTZA ALEBIN MAILAKO TXAPELDUNA

SABIN, MADDI, AROA, AMETS, MANEX, IBAI
ZORIONAK SEIKOTE !!!!
 
2016ko maiatzaren 22an jokatu dira Mungiako Alkartasuna Aretoan

Azken Sailkapena:
1.- Elorrioko Zaldi Baltza 8,5

2.- Zuri Baltza (Bilbo) 7
3.- Conteneo (Bilbao) 6,5
4.- Getxo 2

XXXV. BIZKAIKO ESKOLA KIROLAREN JOKOEN XAKEAREN FINALAREN SAILKAPENAK HEMEN DAUDE


Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU

XV. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2016ko ekainaren 25a, 16:00retan Elorrioko kontseilupean
Urtero bezala xake azkar lehiaketa izango dugu Elorrioko kontseilupean.
Aurreko urteetako palmaresa ikusteko hemen sakatu

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN DIRU-LAGUNTZA JASO DU.

BIZKAIKO ESKOLARTEKO JOKOAK 2016

APIRILAREN 17AN TXINTXIRRI IKASTOLAN 13 NESKA-MUTIKOREKIN BIZKAIKO TALDEKAKO ESKOLARTEKO TXAPELKETAN PARTU HARTU DUGU.
ZORIONAK PARTE HARTU DUZUEN DANORI !!!!


TALDEKAKO
FINALERA
SAILKAPENA LORTU DUGU ALEBIN MAILAN
SAILKAPENAK ETA EMAITZAK:

Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU

EUSKADIKO TXAPELKETA 2016

ABSOLUTOA: Zornotzan martxoaren 28tik apirilaren 4ra. ZUZENEAN
GAZTEAK: Eibarren martxoaren 29tik apirilaren 2ra.
KADETEAK (16 URTEZ AZPIKOAK): Eibarren martxoaren 30etik apirilaren 2ra.
EIRE-BANKOA XAKE TXAPELKETA 2016
Txapelduna Jesus Mari izan da.
Bigarren Aitor eta hirugarren Egoitz sailkatu dira.
2016ko martxoaren 20an 19:00etan jokatuko da
16:30tan 3-4. postua: Egoitz Irure 1-0 Asier Imaz
18:30tan finala: Aitor Gallastegi 0-1 Jesus Mari Rodriguez
2016ko martxoaren 13an 19:00etan jokatuko da
Bigarren finalerdia: Egoitz Irure - Aitor Gallastegi
Partida ZUZENEAN ikusteko hemen sakatu
BIZKAIKO ESKOLARTEKO JOKOAK 2016

MANEX IZAN DA ALEBIN MAILAKO TXAPELDUNA
ZORIONAK MANEX !!!!

BANAKAKO
FINALAREN
AZKEN SAILKAPENAK ETA EMAITZAK:

Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


Martxoaren 13an eta 20an izan dira Bizkaiko finalak Getxoko Fadura kiroldegian.
ELORRIOKO XAKE ESKOLAKO LAU NESKA-MUTIKO SAILKATU DIRA BIZKAIKO FINALA JOKATZEKO. ZORIONAK LAUROI.
AMETS,
MADDI, MANEX, SABIN

Finalaren EMAITZAK federakuntzaren webgunean daukazue.

ZALDI BALTZA XAKE ESKOLAKO NESKA MUTIKO GUZTIAK ZORIONTZEN DITUGU EUREN PARTE HARTZE BIKAINAGATIK

BANAKAKO SAILKAPEN FASEKO TXAPELKETAK:
Otsailaren 2an izan da Abadiņoko sailkapen faseko txapelketa. Elorriotik 14 neska-mutikok parte hartu dute benjamin eta alebin mailetan.
ZALDI BALTZA XAKE ESKOLAKO NESKA MUTIKO GUZTIAK ZORIONTZEN DITUGU EUREN PARTE HARTZE BIKAINAGATIK:
AIMAR (2,5p), ALIZE, AMAIA(1,9p), ARITZ B(1,5p), ARITZ L(2p.), AROA (2p.), IBAI (3p.), JAIME, MADDI (4,5p.), MARVYN (3p.), AITOR (2p.), AMETS (4p.), MANEX (5p.), MARKEL (3p), SABIN (4p)
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU

BIZKAIKO LIGA 2016
Liga bukatu da eta kirol helburuak ez ditugu bete:
ZALDI BALTZA A taldeak Gorengo mailari ezin izan dio eutsi, 8. postuan sailkatu bait da.
Aurten hiru talde jeitsi dira gorengo mailatik, euskal ligako jeitsieren eraginez.
  ZALDI BALTZA B taldeak Bigarren mailari ezin izan dio eutsi, 9. postuan sailkatu bait da.
  ZALDI BALTZA D taldeak hirugarren mailari eutsi dio: 8. postuan sailkatu da.
Ligaren sailkapenak eta kuadroak ligaren webgunean daude

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.
ZORIONAK MADDI eta AROA !!!!!!!
Emakumezkoen Bizkaiko Txapelketa 2016
Bilbon jokatu da urtarrilaren 10ean.
Maddi emakumezkoen
Bizkaiko Txapelduna
Aroa 11. postuan sailkatu da

Sailkapenak federakuntzaren web orrian

ZORIONAK MANEX !!!!!!!
Manex 3. postuan sailkatu da Espainiako Txapelketan
XIV. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2015eko uztailaren 11, 16:00retan Elorrioko kontseilupean
Urtero bezala xake azkar lehiaketa izan dugu Elorrioko kontseilupean. Aurten 15 taldek jokatu dute eta lagunarteko giroan 60 xakelari gehien gustatzen zaigun kirolean aritu gara. Giro bikaina izan da xakelarien eta ikusleen artean. Ez dut aipatu gabe utzi nahi kiroltasuna nagusitu dela parte hartzaileen artean.
Sailkapeneko hiru talde onenentzat garaikur bana izan da eta lau talde onenentzat Mendraka Txakolinaren pack bana
.

Lau ordu xakean aritu ondoren Abadiņo Xake Taldeak garaipen argia lortu du aurtengo San Balentin Berrio-Otxoa xake lehikaetan. Lehiaketaren hasieratik sailkapenaren buruan jarri dira eta abadiņarrak eta apurka apurka abantaila handitu dute. Azpimarratzekoa da Abadiņok neurketa bakarra galdu duela, Zornotzaren kontra, eta gainontzeko 13 neurketak irabazi dituzte.
Bigarren posturako lehia estua izan da Anaitasuna-Kakute eta Zaldi Baltza taldeen artean, lehia hain estua izan da azken sailkapenean puntu berdinekin bukatu dutela bi taldeek. Baina euren arteko neuketa azkoitiarrek irabazi zutenez, bigarren postuan Anaitasuna Kakute sailkatu da eta Zaldi Baltza Elorrioko taldea hirugarren postuan.
Laugarren posturako ere lehia estua izan da lau talderen artean eta azken txandararte laugarren sariagaitik burrukan ibili dira Eibar, Portugalete, Barakaldo eta Zornotza. Berriro ere puntu berdinketa izan dugu, oraingoan laugarren postua erabakitzeko Zornotza eta Barakaldo puntu berdinekin daude. Euren arteko neukerta zornotzarrek irabazi zutenez laugarren saria, Mendraka Txakolinaren packa, Zornotza xake taldeak irabazi du.
Lagunarteko afariaren ondoren sari banaketa egin dugu.
Eskerrak ematen dizkiogu Iturrizoro elkarteari eta batez ere Txanton sukaldariari guztiontzako afaria prestatzeagatik eta Buzkantz elkarteari.
Eskerrak ematen dizkiogu Mendraka Upategiari eta Elorrioko Udalari lehiaketarako eman digun laguntzagatik.
Sailkapena:
1.- Abadiņo  50
2.- Anaitasuna Kakute (Azkoitia)  41,5
3.- Zaldi Baltza A (Elorrio)  41,5
4.- Zornotza  37
5.- Barakaldo  37
6.- Eibar-Ermua  35,5
7.- Portugalete  34,5
8.- Matiena  27
9.- Txaturanga (Mutriku)  24
10.- Txantxibiri  23
11.- Zuri-Baltza (Bilbo)  21,5
12.- Itsas-Zaldunak (Santurtzi)  18
13.- Ugaoko Dorrea (Ugao)  13,5
14.- Mendraka  11
15.- Zaldi Baltza Z (gazteak)  5

Euskal Zirkuitorako puntuagarria da
   
Aurreko urteetako palmaresa ikusteko hemen sakatu

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.

III. ELORRIOKO XAKE JAIALDIA
2015ko ekainaren 7an ospatuko dugu Kontseilupean
Ordutegia: 10:00etatik 14:30ra
1999 urtean edo geroago jaiotako neska-mutiko guztiei zabalik dago parte hartzea
Joku sistema: 6 txandako sistema suitzarra
Denbora: partida bakoitzeko 15 minutu jokalari bakoitzak
PARTE HARTZEKO EMAILEZ EMAN IZENA

BIZKAIKO ESKOLARTEKO JOKOAK 2015

BANAKAKO FASE FINALEKO AZKEN SAILKAPENAK:

Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


Martxoaren 15ean eta 22an izan dira Bizkaiko finalak Sestaoko Naval Hotelean.
ELORRIOKO XAKE ESKOLAKO LAU NESKA-MUTIKO SAILKATU DIRA BIZKAIKO FINALA JOKATZEKO. LAUREK LAN BIKAINA EGIN DUTE FINALEAN.
AMETS (5 puntu),
MADDI (3,5 puntu), MANEX (6 puntu), SABIN (4 puntu)
Benjamin mailan Manex izan da Bizkaiko Txapelduna, Amets txapeldunordea eta Sabin seigarren.
Alebin mailan Maddi zazpigarren sailkatu da.
ZORIONAK LAUROI EGIN DUZUEN LAN BIKAINAGAITIK!!!!
Finalaren sailkapenak federakuntzaren webgunean daukazue.

ZALDI BALTZA XAKE ESKOLAKO NESKA MUTIKO GUZTIAK ZORIONTZEN DITUGU EUREN PARTE HARTZE BIKAINAGATIK

BANAKAKO SAILKAPEN FASEKO TXAPELKETAK:
Martxoaren 8an izan da Abadiņoko sailkapen faseko txapelketa. Elorriotik 9 neska-mutikok parte hartu dute benjamin eta alebin mailetan.
ZALDI BALTZA XAKE ESKOLAKO NESKA MUTIKO GUZTIAK ZORIONTZEN DITUGU EUREN PARTE HARTZE BIKAINAGATIK:
ARITZ (2p.), AROA (2,5p.), IBAI (3p.), MADDI (2,5p.), MARVYN (1,5p.), AITOR (2p.), AMETS (5p.), MANEX (6p.), SABIN (4,5p)

Abadiņoko txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


2015/I/25 Bilboko txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


2015/II/15 Sestaoko txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


2015/II/22 Leioako txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


BIZKAIKO LIGA 2015
Liga bukatu da eta kirol helburuak bete ditugu:
ZALDI BALTZA A taldeak Gorengo mailari eutsi dio 16 punturekin.
  ZALDI BALTZA B taldeak Bigarren mailari eutsi dio: laugarren postuan sailkatu da.
Ligaren sailkapenak eta kuadroak ligaren webgunean daude

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.

BIZKAIKO ESKOLARTEKO JOKOAK 2015

BANAKAKO SAILKAPEN FASEKO TXAPELKETAK:
Urtarrilaren 25ean izan da Bilboko sailkapen faseko txapelketa. Elorriotik 6 neska-mutikok parte hartu dute benjamin eta alebin mailetan.
ZALDI BALTZA XAKE ESKOLAKO NESKA MUTIKO GUZTIAK ZORIONTZEN DITUGU EUREN PARTE HARTZE BIKAINAGATIK:
ARITZ (2p.), AROA (2p.), MADDI (2p.), PEIO (2,5p.), AMETS (5,5p.), MANEX (6p.)

2015/I/25 Bilboko txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


2015/II/15 Sestaoko txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


2015/II/22 Leioako txapelketaren sailkapenak:  Infantilak    Alebinak   -    Benjaminak


                  
 
BIZKAIKO ESKOLARTEKO JOKOAK 2015

BANAKAKO TXAPELKETETEN EGUTEGIA:
Urtarrilaren 25ean Jesuitak Indautxu (Bilbao)   10:00-14:30
Otsailaren 15ean Naval Hotela (Sestao)
   10:00-14:30
Otsailaren 22an Sakoneta Kiroldegia (Leioa)   10:00-14:30
Martxoaren 8an Abadiņoko Probalekuan (Abadiņo)   10:00-14:30
Banakako finalak martxoaren 15ean eta 22an izango dira, jokalekua zehazteko dago. 
10:00-18:00
TALDEKAKO TXAPELKETETEN EGUTEGIA:
Apirilaren 26an Elorrioko Txintxirri Ikastola  
10:00-18:00
+Informazio gehiago federakuntzaren webgunean daukazue (+info)
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU
DURANGALDEKO ESKOLARTEKO XAKE JAIALDIA
2014ko abenduaren 14an ospatu da Matienako Errota Kultur Etxean
116 neskato-mutikok parte hartu dute jaialdian

Zaldi Baltzaren XAKE ESKOLAko 13 neskato-mutikok parte hartu dute
ZORIONAK PARTE HARTU DUTEN GUZTIEI:
SAILKAPENA
TALDEKAKO SAILKAPENAK:
BENJAMINAK:
1.- ELORRIOKO TXINTXIRRI IKASTOLA
2.- TRAŅA-MATIENA L.H.I.
3.- ELORRIO HERRI IKASTETXEA
   
   
   
   
II. ELORRIOKO XAKE JAIALDIA
2014ko azaroaren 9an ospatu dugu Kontseilupean
126 neskato-mutikok parte hartu dute jaialdian
ZORIONAK PARTE HARTU DUTEN GUZTIEI
SAILKAPENA

XIII. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2014ko uztailaren 12a, 16:15etan Elorrioko kontseilupean
Euskal Zirkuitorako puntuagarria da
Sailkapena:
1.- Salcedo 48,5
2.- Zaldi Baltza A 47
3.- Abadiņo 42
4.- Itsas-Zaldunak 37
5.- Altzaga 34,5
6.- Gros 32
7.- Portugalete 29
8.- C.C.Castreņo 28,5
9.- Zuri Baltza 26,5
10.- Zornotza 26,5
11.- Eibar-Ermua 21
12.- Larrasoloeta 21
13.- Elgoibar 10
14.- Gazteak 9,5
15.- Zaldi Baltza B 8
Aurreko urteetako palmaresa ikusteko hemen sakatu

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.
BIZKAIKO KOPA

FINAL ZORTZIRENAK MAIATZAREN 17an izango da SESTAOn: Koparen koadroa

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.
BIZKAIKO ESKOLARTEKO TXAPELKETA 2014
TALDEKAKO TXAPELKETA APIRILAREN 13an izan da

ZALDI BALTZA XAKE ESKOLAKO NESKA MUTIKO GUZTIAK ZORIONDU NAHI DITUGU EUREN PARTE HARTZEAGATIK:
SABIN, NAROA, MANEX, MADDI, JULEN, IBAI, AROA, AMETS, AITOR

AITOR, MADDI, JULEN, AMETS, SABIN, MANEX, NAROA, IBAI, AROA
ZORIONAK DANORI !!!
 
   
 
 
BENJAMIN MAILAN ZALDI BALTZA TALDEAK LEHEN POSTUKOEKIN PUNTUTARA BERDINDUTA BUKATU DU BIZKAIKO TXAPELKETA
Bizkaiko Eskolarteko Taldekako Txapelketaren Sailkapenak
BENJAMIN MAILA
1- Gorondagane (Sondika) 17 puntu
2- Zaldi Baltza (Elorrio) 17 puntu
3- Bilboko Haitzak (Bilbo) 16,5 puntu
4- Barakaldoko E.G. 16 puntu
eta 23. talderarte....  Sailkapen osoa ikusteko hemen sakatu
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU

BIZKAIKO ESKOLARTEKO TXAPELKETA
BANAKAKO TXAPELKETA BUKATU DA (emaitzak)

  MANEX DA BIZKAIKO TXAPELDUN BARRIA, BENJAMIN MAILAN
ZORIONAK MANEX

Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU

BIZKAIKO XAKE AZKAR TXAPELKETA

TALDEKAKOA APIRILAREN 5ean izango da SESTAOn: Sailkapena
BANAKAKOA APIRILAREN 12an izango da SESTAOn
: Sailkapena

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.

BIZKAIKO ESKOLARTEKO TXAPELKETA
ELORRION IZAN DA OTSAILAREN 23AN
BIZKAIA GUZTITIK IA 300 NESKATO MUTIKO ETORRI DIRA XAKEAREKIN GOZATZERA

ELORRIOKO XAKE ESKOLAKO  GUZTIAK ZORIONDU NAHI DITUGU EUREN PARTEHARTZEAGATIK:
ANDU, XABIER,  MARVYN,  AIMAR, AITOR, AMETS, AROA, IBAI, MADDI, MANEX, NAROA, SABIN

ZORIONAK DENOI !!!
Txapelketaren sailkapenak ikusteko sakatu maila bakoitzaren gainean: benjaminak, alebinak, infantilak.

NICOLAREN BLOGEAN ELORRIOKO TXAPELKETARI BURUZ IDATZITAKOA IRAKURTZEKO HEMEN SAKATU EZAZU
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU

BIZKAIKO ESKOLARTEKO XAKE JOKOAK
2013/2014 DENBORALDIA

Banakako sailkapen Fasea:
2014/01/26            Bilbo        Jesuitak ikastetxea    10:00-14:30
2014/02/9            Sestao        La Naval Hotela    10:00-14:30
2014/02/23            Elorrio        Txintxirri ikastola    10:00-14:30
2014/03/9            Leioa        Sakoneta kiroldegia    10:00-14:30

Informazio guztia ikusteko hemen sakatu
Taldekako Txapelketa:
2014/04/13            Abadiņo        Udal Probalekua    10:00-18:00
Informazioa ikusteko hemen sakatu
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU
BIZKAIKO TALDEKAKO LIGA 2014
  Bukatu da Bizkaiko Taldekako Liga
ZALDI BALTZA A 21,5 punturekin 3. postuan sailkatu da Gorengo mailan.
ZALDI BALTZA B   8. postuan sailkatu da lehen mailan.
ZALDI BALTZA D 8. postuan sailkatu da hirugarren mailan.
Ligaren egutegia eta kuadroak ligaren webgunean daude

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.

XII. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2013ko uztailaren 13a, 16:30tan Elorrioko kontseilupean
Sailkapena:
1.- Zornotza 42
2.- Itsas-Zaldunak 40
3.- S.A.Logroņesa 39
4.- Zaldi Baltza A 38,5
5.- C.C.Castreņo 35,5
6.- Portugalete 34
7.- Abadiņo 32
8.- Zuri Baltza 31
9.- Santurtzi 26,5
10.- Laudio-Ugaoko Dorrea 21
11.- Bergara 21
12.- Eibar 20
13.- Larrasoloeta 19,5
14.- Zaldi Baltza B 13
15.- Zaldi Baltza Z 7

Euskal Zirkuitorako puntuagarria izango da
Aurreko urteetako palmaresa ikusteko hemen sakatu

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.
I. ELORRIOKO XAKE JAIALDIA
   14 urtez azpikoen Xake Jaialdia (banaka)
2013ko ekainaren 15ean, larunbata, 10:00etan hasita 14:30ak arte
Elorrioko plazan

Partehartzaile danendako egongo dira opariak

BIZKAIKO TALDEKAKO LIGA 2013
Bukatu da Bizkaiko Taldekako Liga
Aurtengo ligaren emaitzak eta sailkapenak ligaren webgunean daude

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.
BIZKAIKO ESKOLARTEKO XAKE JOKOAK
2012/2013 DENBORALDIA

Banakako sailkapen Fasea:
2013/01/27            Bilbo        Jesuitak ikastetxea    10:00-14:30
2013/02/10            Sestao        Benedicta kiroldegia    10:00-14:30
2013/01/27            Leioa        Sakoneta kiroldegia    10:00-14:30
2013/03/10            Elorrio        Txintxirri ikastola    10:00-14:30
Sailkapena ikusteko hemen sakatu
Taldekako Hasierako Fasea:
2013/05/05            Durango        Jesuitak ikastetxea    10:00-18:00
Sailkapena ikusteko hemen sakatu
Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU.
BIZKAIKO BANAKAKO TXAPELKETA 2012

BUKATU DIRA AURTENKO BANAKAKO TXAPELKETAK
Hauek izan dira maila
bakoitzeko SAILKAPENAK: GORENA (Bilbo), LEHENA (Arrigorriaga), BIGARRENA (Abadiņo), HIRUGARRENA (Abadiņo).
Gure elkarteko Arkaitz eta Jonan mailaz igo dira: ZORIONAK BIOI !!!
Arkaitz Arbulu lehen mailara igo da eta Jon Ander Gallastegi bigarren mailara igo da
XI. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2012ko irailaren 22an, 16:30tan Elorrioko kontseilupean
ABADIŅO izan da aurtengo garailea
Sailkapena:
1.- ABADIŅO                                 31,5
2.- ZALDI BALTZA A                   30
3.- MIKEL GUREA                         25
4.- SANTIKUTZ                              24,5
5.- PORTUGALETE                       22,5
6.- SANTURTZI                             22,5
7.- ZALDI BALTZA B                   20,5
8.- LARRASOLOETA                    13
9.- DURANGOKO GAZTEAK     12
10.- ZORNOTZA                            11,5
11.- ELORRIOKO GAZTEAK        7

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN LAGUNTZA JASO DU.

ESKOLA KIROLA - DEPORTE ESCOLAR                             LEHIAKETA FEDERATUA
BIZKAIKO ESKOLARTEKO XAKE JOKOAK
2011/2012 DENBORALDIA

Banakako sailkapen Fasea:
2012/03/11            Elorrio        Txintxirri ikastola    10:00-14:30
Sailkapena ikusteko hemen sakatu

Bizkaiko Foru Aldundia
EKINTZA HONEK BIZKAIKO FORU ALDUNDIAREN LAGUNTZA JASO DU.
 
BIZKAIKO TALDEKAKO LIGA 2012
8. txanda – martxoak 10 16:00retan                                     Jokalekua
                      ZALDI BALTZA A 0,5-3,5 REY ARDID B                                     Kirol etxea - Elorrio
                      REY ARDID C  1,5-2,5  ZALDI BALTZA B                           Bilbo
7. txanda – otsailak 25 16:00retan                                    Jokalekua
                      SANTURTZI A  1-3  ZALDI BALTZA A                  
                      ZALDI BALTZA B  0-4  PORTUGALETE B                    Kirol etxea - Elorrio
                      SESTAO E  2-2  ZALDI BALTZA D            
6. txanda – otsailak 18 16:00retan                                     Jokalekua
                      ZALDI BALTZA A  2-2 ABADIŅO A                                     Kirol etxea - Elorrio
                      BARAKALDO B  3-1  ZALDI BALTZA B                          
                      ZALDI BALTZA D  2-2  DERIO A                                       Kirol etxea - Elorrio
5. txanda – otsailak 11 16:00retan                                    Jokalekua
                      REY ARDID A  2,5-1,5  ZALDI BALTZA A                  
                      ZALDI BALTZA B  1-3  LARRASOLOETA A                    Kirol etxea - Elorrio
                      ABADIŅO C  4-0  ZALDI BALTZA D            
4. txanda
– otsailak 4 16:00retan                                     Jokalekua
                      ZALDI BALTZA A  2,5-1,5 GALLARTA A                                     Kirol etxea - Elorrio
                      BALMASEDA A  2-2  ZALDI BALTZA B                           Kultur Etxea - Balmaseda
                      ZALDI BALTZA D  1-3  ALTZAGA C                                      Kirol etxea - Elorrio
3. txanda – urtarrilak 28 16:00retan                                     Jokalekua
                      ZALDI BALTZA A  2,5-1,5  SESTAO C                                     Kirol etxea - Elorrio
                      ENDROKE A  1-3  ZALDI BALTZA B  
                      ZALDI BALTZA D  2-2  CONTENEO D                                      Kirol etxea - Elorrio
2. txanda – urtarrilak 21 16:00retan                                    Jokalekua
                      PORTUGALETE A  2,5-1,5  ZALDI BALTZA A                  
                      ZALDI BALTZA B  1-3  CONTENEO B                       Kirol etxea - Elorrio
                      CONTENEO SALESIANOS  3-1  ZALDI BALTZA D            
1. txanda – urtarrilak 14 16:00retan                                     Jokalekua
                      ZALDI BALTZA A  3-1  ZURI-BALTZA B                                     Kirol etxea - Elorrio
                      JOKIN ERDOZIA A  2-2  ZALDI BALTZA B  
                      ZALDI BALTZA D  1-3  ZORNOTZA C                                      Kirol etxea - Elorrio
SAILKAPENAK ETA KUADROAK IKUSTEKO HEMEN SAKATU  

X. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2011ko uztailaren 9an, 16:00etan Elorrioko kontseilupean
PORTUGALETE izan da aurtengo garailea
informazio guztia ikusteko hemen sakatu: sailkapena, kronika, konfirmatutako taldeak, ...
- argazki guztiak HEMEN - photos - pics

EKINTZA HONEK ELORRIOKO UDALAREN DIRULAGUNTZA JASO DU.

EZ-OHIKO BATZAR OROKORRAREN DEIALDIA
Idatzi honen bidez, 2011ko Ekainaren 17an lehen deialdian arratsaldeko 7retan eta bigarren deialdian arratsaldeko 8retan Kirol Etxean egingo dugun ez-ohiko Batzar Orokorraren deialdia egiten dugu. Ondorengo gai zerrendarekin:
- Estatutuak eraldatzea: indarrean dagoen Kirol-klubei eta kirol-elkarteei buruzko ekainaren 22ko 163/2010 Dekretu berrira egokitutako estatutoak onartzea.

BIZKAIKO ESKOLARTEKO XAKE JOKOAK
2011/2012 DENBORALDIA

Banakako sailkapen Fasea:
2012/03/11            Elorrio        Txintxirri ikastola    10:00-14:30
Egutegi osoa ikusteko hemen sakatu
  
DURANGALDEKO ESKOLARTEKO XAKE TXAPELKETA
PICS - ARGAZKIAK - FOTOGRAFIAK ikusteko hemen sakatu
TALDEKAKO SAILKAPENAK:
TXIKIAK: 1.-JESUITAK, 2.-NEVERS, 3.-KURUTZIAGA
BENJAMINAK: 1.-MATIENA, 2.-NEVERS, 3.-JESUITAK
ALEBINAK: 1.-NEVERS, 2.-ELORRIO, 3.-JESUITAK

BANAKAKO SAILKAPENA HEMEN SAKATUTA DAGO
BIZKAIKO ESKOLARTEKO XAKE JOKOAK
2010/2011 DENBORALDIA

Banakako sailkapen Fasea:
2011/01/30            Bilbao        Indautxuko Jesuiten Ikastetxea    9:30-14:30   Sailkapenak
Photos:  Txapelketako argazkiak hemen ikus ditzakezu
 
2011/02/12            Leioa         Sakoneta kiroldegia               9:30-14:30   Sailkapenak

2011/02/27            Sestao        La Benedicta kiroldegia           9:30-14:30   Sailkapenak

2011/03/06            Durango       Landako kiroldegia                9:30-14:30   Sailkapenak

Banakako finala:
2011/03/27 eta 2011/04/3           Arrigorriagako Kiroldegia            10:00-18:00

Taldeka:
Sailkapen faseko lehiaketa irekia:
2011/04/8            Abadiņo       Probalekua            10:00-18:00
Bigarren fasea (8 talde hoberenak):
2011/05/08            Abadiņo       Kultur Etxea          10:00-18:00
Taldekako finala (Bizkaiko Eskolarteko Jokoak):
Jokalekua eta data Aldundiak zehaztuko ditu.


BIZKAIKO BANAKAKO TXAPELKETA 2010

BUKATU DIRA AURTENKO BANAKAKO TXAPELKETAK
Hauek izan dira maila
bakoitzeko SAILKAPENAK: GORENA (Barakaldo), LEHENA (Matiena), BIGARRENA (Matiena), HIRUGARRENA (Matiena)
Mailaz igo diren jokalarien zerrenda hemen dago
EUSKADIKO TALDEKAKO XAKE AZKAR TXAPELKETA 2010

LAUDIOn, 2010eko URRIAren 24an jokatu zen. ZALDI BALTZA 7. POSTUAN SAILKATU DA  ZORIONAK IHAZKO 8. POSTUA HOBETU DUGU ETA!!!


IX. SAN BALENTIN BERRIO-OTXOA
taldekako xake-azkar lehiaketa
2010eko uztailaren 10ean, 16:00etan Elorrioko kontseilupean
S.A.LOGROŅESA izan da aurtengo garailea
informazio guztia ikusteko hemen sakatu: sailkapena, kronika, konfirmatutako taldeak, ...
BIZKAIKO ESKOLARTEKO XAKE JOKOAK
2009/2010 DENBORALDIA

Banakako sailkapen Fasea:
2010/01/24            Bilbao        Indautxuko Jesuiten Ikastetxea    9:30-14:30   Sailkapenak
Elorrixotik lau gaztetxok parte hartu dabe aurtengo lehenengo torneoan:
Iscam (3 puntu), Yerai (4 puntu), Aritz (2 puntu) eta Jon B (1,5 puntu). ZORIXONAK DANEI

2010/02/07            Leioa         Sakoneta kiroldegia               9:30-14:30   Sailkapenak
Elorrixotik sei gaztetxok parte hartu dabe aurtengo bigarren torneoan:
Paul (3,5 puntu), Iscam (3,5 puntu), Yerai (3 puntu), Aritz (3 puntu), Antton (3,5 puntu) eta Jon B (2 puntu). ZORIXONAK DANEI

2010/02/21            Sestao        La Benedicta kiroldegia           9:30-14:30   Sailkapenak
Elorrixotik bost gaztetxok parte hartu dabe aurtengo bigarren torneoan:
Paul (3 puntu), Iscam (1 puntu), Yerai (3 puntu), Antton (4 puntu) eta Jon B (1,5 puntu). ZORIXONAK DANEI

2010/03/07            Durango       Landako kiroldegia                9:30-14:30   Sailkapenak
Elorrixotik sei gaztetxok parte hartu dabe aurtengo bigarren torneoan:
Paul (4 puntu), Iscam (2 puntu), Ander (Puntu 1), Yerai (2 puntu), Antton (2 puntu) eta Jon B (2 puntu). ZORIXONAK DANEI

Banakako finala:
2010/03/14 eta 2010/03/21           Arrigorriagako Kiroldegia            10:00-18:00
Elorrixotik Paul sailkatu da finalerako, infantil mailan. Zorixonak!
Taldeka:
Sailkapen faseko lehiaketa irekia:
2010/04/25            Abadiņo       Probalekua            10:00-18:00
Bigarren fasea (8 talde hoberenak):
2010/05/09            Abadiņo       Kultur Etxea          10:00-18:00
Taldekako finala (Bizkaiko Eskolarteko Jokoak):
Jokalekua eta data Aldundiak zehaztuko ditu.